„AKVATERA“ nominowana w projekcie „Gazelė 2015“

„AKVATERA“ nominowana w projekcie „Gazelė 2015“
2016-03-02
Na początku 2016 roku podczas mającej miejsce w stolicy imprezie będącej zakończeniem projektu „Gazelė 2015“ spółka UAB „Akvatera“ została uznana za jedną z najpomyślniej działających i najszybciej rozwijających się na Litwie.
 
Projekt pisma „Verslo žinios“ pt. „Gazelė“, z powodzeniem organizowany od ponad dziesięciolecia, jest skierowany do drobnych i średnich przedsiębiorstw, zaś jego celem jest dostarczanie informacji i wiedzy dla drobnych przedsiębiorców oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na nowych liderów na rynku, skonsolidowanie spółek posiadających duży potencjał, jednocześnie zachęcając do wymiany doświadczeń w zakresie skutecznego prowadzenia działalności.
 
Główne kryteria, uwzględniane w projekcie przy wyborze nominantów: rentowność spółki w ciągu ostatnich 4 lat, przezroczystość i przejrzystość publiczna – wywiązywanie się z obowiązku zapłaty wszystkich przewidzianych ustawowo podatków. Brano też pod uwagę fakt, czy średnie wynagrodzenie  w przedsiębiorstwie nie jest niższe w porównaniu z innymi działającymi w tym samym regionie i prowadzącymi podobny rodzaj działalności.
 
UAB „AKVATERA“ – to nowoczesny zakład, specjalizujący się w produkcji karmy dla zwierząt, pomyślnie prowadzący działalność od 2004 roku. Zakład dysponuje sprzętem, ocenianym jako jeden z najnowocześniejszych w Europie Wschodniej. Szeroki asortyment wyrobów oznakowanych oryginalnymi znakami towarowymi oraz znakami zleceniodawców „AKVATERA“ dostarcza do największych sieci handlowych i sklepów zoologicznych na Litwie, ponadto eksportuje do Szwecji, Polski, Rosji, na Białoruś, do Kazachstanu, Hiszpanii, Grecji, Łotwy, Estonii, Danii, Holandii, Iranu, na Cypr, do Rumunii, Bułgarii, do Węgier, Słowacji, Singapuru, Malezji, Hongkongu, Sri Lanki, Arabii Saudyjskiej, Egiptu, Izraela, Korei Południowej, Turcji i Ukrainy.